Tanju Er

Tanju Er

Şehit düştüğü tarih: 5-6 Ağustos 2018

1993  Tokat Erbaa doğumlu olan Samet yoldaş, Türk-Alevi kökenliydi. Karadeniz dağlarından bildiği partimizle esas olarak göç ettikleri İstanbul’da tanışmış ve burada semt çalışmalarına dahil olmuştur.

2014 yılında Halk Ordusu saflarına katılan Samet yoldaş, her zaman aldığı görevleri yerine getirmenin çaba ve özverisi içinde olmuştur. Samet yoldaş şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Dersim Ovacık- Mercan Şehitleri

5-6 Ağustos 2018 tarihinde Dersim Ovacık- Mercan yaylalarında faşist ordu güçlerinin bölgede bulunan gerilla birliğimize yönelik saldırısında Mustafa Sarıca (Taylan), İlker Tezer(Yusuf), Tanju Er (Samet),  Mehmet Keleş (Mahir),   Tarık Akın (Yetiş) ve Zeynel Çakıl (Haydar) yoldaşlarımız  şehit düşmüştür.

5 Ağustos günü, gece saat 23.00 sularında başlayan çatışma, 6 Ağustos sabah 09.00’a kadar sürmüştür. Düşman, kara güçleriyle sonuçlandıramadığı çatışmayı, hava desteği alarak sürdürmüş ve yoldaşlarımız son mermilerine kadar direnerek şehit düşmüşlerdir. Çatışma sonucunda düşmanın ölü ve yaralıları hakkında org bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Bir cevap yazın