Mehmet Keleş

Mehmet Keleş

Şehit düştüğü tarih: 5-6 Ağustos 2018

1990 Samsun doğumlu olan Mahir yoldaş, Türk-Sünni kökenliydi. Devrimci düşünce ile lise yıllarında tanışan Mahir yoldaş, üniversite okumak için geldiği Amed Dicle Üniversitesi’nde komsomolun üniversite çalışmalarına dahil olmuştur.

2014 yılında gerilla saflarına katılan Mahir yoldaş, emekçi yapısı ve inatçı karakteriyle ön plana çıkmıştır. Mahir yoldaş, şehit düştüğünde TİKKO savaşçısıydı.

Dersim Ovacık- Mercan Şehitleri

5-6 Ağustos 2018 tarihinde Dersim Ovacık- Mercan yaylalarında faşist ordu güçlerinin bölgede bulunan gerilla birliğimize yönelik saldırısında Mustafa Sarıca (Taylan), İlker Tezer(Yusuf), Tanju Er (Samet),  Mehmet Keleş (Mahir),   Tarık Akın (Yetiş) ve Zeynel Çakıl (Haydar) yoldaşlarımız  şehit düşmüştür.

5 Ağustos günü, gece saat 23.00 sularında başlayan çatışma, 6 Ağustos sabah 09.00’a kadar sürmüştür. Düşman, kara güçleriyle sonuçlandıramadığı çatışmayı, hava desteği alarak sürdürmüş ve yoldaşlarımız son mermilerine kadar direnerek şehit düşmüşlerdir. Çatışma sonucunda düşmanın ölü ve yaralıları hakkında org bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Bir cevap yazın