Gül Kaya

Gül Kaya

Şehit düştüğü tarih: 23 Nisan 2018

1993 Antep doğumlu Nergiz (Gül Kaya) yoldaş 2014 yılında Komsomol saflarından TİKKO’ya katılmıştır.  Şehit düştüğünde, Parti İleri Militanı, TİKKO Parti Kadın Komitesi üyesi ve TİKKO savaşçısıydı.

Dersim Bölge Komutanlığı açıklmasından:

23 Nisan 2018 tarihinde Dersim Aliboğazı alanında gerilla güçlerimize yönelik bir operasyon düzenlenmiştir. Kendi ifadelerine göre 4 taburluk bir güçle düzenlenen operasyon, sabaha karşı saat: 5.30’da 2 keşif uçağı desteğinde savaş uçaklarının alanı yoğun bir şekilde vurmasıyla başlatılmıştır. Devamında Atak helikopterlerinin bombardımanı eşliğinde sözü edilen 4 taburluk düşman gücü alana helikopterlerle indirilmiştir. Düşman güçleri, alanda yaygın bir şekilde konumlanmış, arama tarama faaliyetine başlamıştır. Öğle saatlerine doğru bir grup düşman gücünün bir birimimizin konumlandığı alana yaklaşması üzerine yoldaşlarımız düşman gücüne ateş açmış, devamında düşmanın da itiraf ettiği gibi “göğüs göğse bir çarpışma” yaşanmıştır.

Bu çarpışma sonucunda, Parti İleri Militanı, TİKKO Parti Kadın Komitesi Üyesi, Dersim Bölge Komutanlığı Yedek Üyesi ve söz konusu birimimizin komutanı olan; 2011 yılında Komsomol saflarından TİKKO’ya katılan 1993 Erzincan doğumlu Çiğdem (Hasret Tanrıverdi) yoldaş ile yine Parti İleri Militanı, TİKKO Parti Kadın Komitesi üyesi ve TİKKO savaşçısı olan; 2014 yılında Komsomol saflarından TİKKO’ya katılan, 1993 Antep doğumlu Nergiz (Gül Kaya) yoldaş, şehit düşmüş; bir yoldaşımız ise ağır yaralı bir şekilde düşmana esir düşmüştür.

Bir cevap yazın